Trys mokymosi santalkos rugsėjo mėnesį: Europos žydų kultūros dienos, Europos paveldo dienos ir Kaimų paveldo tyrimas

Zarasų krašto muziejaus Kazimiero Būgos memorialinis muziejus, įgyvendindamas Kultūros paveldo departamento (prie Kultūros ministerijos) remiamus du projektus – „Kazimieras Būga – ką mums papasakotų apie Dusetas, štetlą ir save“ bei „Išnykusių ir nykstančių Dusetų krašto kaimų paveldo apžvalga“ (parengimas spaudai ir leidyba), visus kviečia į visuotinai apjungto (integruoto) mokymosi savaites (pratinkimės – neužilgo bus daugiausia toks mokymas(is)…).

Rugsėjo 3-4 — Europos žydų kultūros dienos Dusetose žr. http://www.kpd.lt/news/4206/158/Kvieciame-teikti-programas-Europos-zydu-kulturos-dienoms.html):

1) Užduotis (ir mokiniams) — patyrinėti Dusetų žydų būtovę ir papasakoti bent vieną su štetlu ir kahalu susijusią istoriją. žr. http://www.zarasu-zydai.lt/index.php/project/dusetos

https://www.jewishgen.org/yizkor/dusetos/dusetos.html

2) rugsėjo 4 d. — (ir mokiniams su mokytojais) ateiti 12 val. į Nepriklausomybės aikštę žr. http://www.buga.zarasumuziejus.lt/uncategorized/europos-zydu-kulturos-dienu-20-metis-dusetose

3) lietuvių, istorijos, užsienio kalbų (gali būti dar dailės, informatikos, matematikos, biologijos ir kt.) mokytojams įvertinti užduotį atlikusius mokinius.

Rugsėjo 20-22 d. —  Europos paveldo dienos

(Šiemet Europos paveldo dienų, vyksiančių rugsėjo 20-22 d., Lietuvoje tema – „Pažink ir pramogauk“. Kaip ir kasmet, privačių ir valstybinių kultūros paveldo objektų valdytojai kviečiami atverti savo duris, dalintis pažinimo džiaugsmu bei kultūros paveldo verčių supratimu. Idėja pradėti rengti Europos paveldo dienas gimė Prancūzijoje 1984 m. Jų iniciatorius tuometinis Prancūzijos kultūros ministras Jackas Langas. Per kelerius metus šis renginys išplito Vakarų Europoje ir tapo toks populiarus, kad nuo 1991 m., Europos Tarybai inicijavus ir parėmus Europos Sąjungai, Europos paveldo dienas imta rengti visoje Europoje.)

1) surengti (mokinių ir artimųjų) kūrybines dirbtuves, siekiant išrinkti geriausius rašinius (lietuvių ir užsienio k.) apie Dusetas, štetlą ir K. Būgą, o per jo jubiliejaus iškilmes apdovanoti dalyvius ir laureatus;

2) Europos paveldo dienomis – t. y. rugsėjo 20 d. (penktadienį) – surengti (ir mokinių) orientacines varžybas, siekiant sužinoti kas, kur ir kada buvo Dusetose.

Rugsėjo 9-27 d. — Dusetų Kaimų paLikimas (knygos kūrimo santalka)

1) auklėtojai išdalintų pridėtą anketą 5-12 kl. ugdytiniams;

2) auklėtojai patartų kaip rinkti bei drauge su šeimynykščiais pildyti duomenis, o mokytojai, jau kaip dalykininkai, per savo pamokas (5-10 min.) kiekvienai klasei pateiktų savo išmanymą ir mokomojo dalyko pritaikymą kaimų tyrimams;

3) aukštai įvertinti (visiems mokytojams) kiekvieną dalyvį;

4) surinkti geriausius įkalbinimus (tyrimų pavaizdavimus) arba kartu su mokiniais tokius atrinkti, nes jie bus sudėti knygon su mokinių (nurodant klasę), tėvų ir mokytojų vardais ir pavardėmis.

(Visi kiti (ne mokiniai) anketas gali rasti čia (žemiau) arba gauti K. Būgos muziejaus parodų salėje.)

Tie, kurių tyrimai pagal anketą bus surašyti knygon (elektroninėn ar spausdintinėn), Dusetų Kaimų paLikimą gaus už savikainą. 

Laukdamas Jūsų patarimų, pataisymų, pastebėjimų… Ačiū, kad Esate…

Anketos pavyzdys: Anketa.Dusetų Kaimų paLikimas

Rytis Pivoriūnas, K. Būgos memorialinis muziejus, tel. 861025972, rytispivoriunas@gmail.com

Parašykite komentarą