Pamatykime 500 vaizdinių: Dusetų kraštas praeityje, dabartyje, ateityje

Kazimiero Būgos memorialinio muziejaus salėje (K. Būgos g. 31a, II aukšte, Dusetų seniūnijos pastate) nuo rugsėjo 4 d. iki gruodžio 23 d. veiks kraštotyros kūrybinė dirbtuvė ir vaizdinių (idėjų, eskizų, projektų, piešinių, fotografijų ir pan.) paroda „Pamatykime 500 vaizdinių: Dusetų kraštas praeityje, dabartyje, ateityje“.

Siekdami 2019 m. įprasminti Dusetų 500-čio jubiliejų (1519 m., pradedant statyti bažnyčią, buvo pirmą kartą paminėtas Dusetų vardas), pradėkime jam ruoštis jau dabar: kviečiame visus drąsiai kalbėtis ir (individualiai arba grupėmis) dalyvauti sumanymų (idėjų), jų apmatų (eskizų) bei vaizdinių (kūrybinių atlikčių) konkurse.  

Pavyzdžiui, kaip atrodytų Dusetų istorijos skulptūrų takas? Kaip įamžinti Dusetų istoriją dailės kūriniuose, komiksuose, apysakoje ar romane, pjesėje ar net videofilme? Kokia buvo štetlo panorama ir kaip veikė kahalas? Kokias istorijas slepia mūsų tuštėjantys ir išnykę kaimai? Kaip surengti nacionalinį dainuojamos lyrikos (ar lyrinių dainų) konkursą pagal mūsų krašto poetų eiles? Kaip atrodytų poilsio ir pramogų krantinė palei Sartus ir Šventąją nuo Dusetų, per Užtiltę iki žirgyno Didžiadvaryje? Gal vietomis būtų „banguojantis‘“ (pontoninis, siūbuojamas) takas, o gal net „vaivorykštinis“ (arkinis) ar „beždžionių“ (linguojamas) tiltas? Kokių laisvalaikio paslaugų ar užsiėmimų (parkūro, sieninio alpinizmo, dažasvydžio, šratasvydžio ir kt.) aikštelės galėtų būti įrengtos apleistose teritorijose ir jų statiniuose? O jeigu, įsteigę pajinę bendrovę, apleistuose specialaus ugdymo mokyklos pastatuose įrengtume sau paukštininkystės ir augalininkystės „Rojų ant kalnelio“ ar „Litvakų mošavą“, kuriame vėjo, žemės ir saulės energija aprūpintose patalpose augintume bei gamintume ekologiškus produktus?..

Laukiame Jūsų raštu (tekstu) arba vaizdu išreikštų (pieštų, braižytų, fotografuotų, filmuotų, kompiuteriu sukonstruotų…) darbų, kurie vaizduotų mūsų krašto istoriją, dabartinį gyvenimą, ateities svajones ir vizijas.

2019 m., šventinių iškilmių metu, visi dalyviai bus įvertinti, o laureatai, kurių sumanymai bus įtraukti į Dusetų 500-čio programą arba Dusetų plėtros strategiją, bus apdovanoti mecenatų ir rėmėjų prizais.

2018 ir 2019 m. birželio mėn. – vaikų šventės renginių metu P. Širvio parke – išskirtinai bus apdovanoti vaikai ir mokiniai.

Taigi kviečiame į kūrybinę dirbtuvę – drauge pramankštinti vaizduotę, pasisemti idėjų ir jas išpuoselėti iki apčiuopiamų vaizdinių – Kazimiero Būgos memorialinio muziejaus salėje (K. Būgos g. 31a, II aukšte, Dusetų seniūnijos pastate) darbo dienomis nuo 10 iki 16 val. arba prašome atsiųsti savo darbus el. paštu: bugos.muziejus@zarasumuziejus.lt, arba galite dalyvauti virtualioje interakcijoje http://www.buga.zarasumuziejus.lt/dusetu-krastotyra.  

 

Rytis Pivoriūnas, Zarasų krašto muziejaus struktūrinio padalinio, Kazimiero Būgos memorialinio muziejaus muziejininkas (kultūrinės veiklos vadybininkas)